Tabiattaki bütün güzelliklerin davetine zahir olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye saksıladığı senelerde tanışacakları değiştirilmiş konuşma aktivitelerinden pozitif olarak etkilendikleri aprintr. Bütün bu konuşma dalları beyninde hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziki, bilişsel ve toplumsal vürutimleri ciğerin eğitimciler, erken yaşta edinilen yararlı müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu bağlantı, mader karnında başlayan doğal bir ilişkidir. Valide kalbinin ritmik atışlarını dokuz kamer içinde dinleyen bebek, bilhassa duyularının vüruttiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bu tarz şeylerin anlamlarına karşı birey bir bağ vüruttirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanılamayabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylediği sakin melodileri, doğumundan sonrasında da tanılamadığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her irfanün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, mader ile bebek beyninde kurulu, müzikal bir birey destedır. Aynı ölçübile maslahatlevseldir bile; annenin, çocuğuna, ortamın uyumak ciğerin emniyetli olduğunu belirtmesinin bir yoludur. Erken dönemlerde, bebek – mader – moruk beyninde kurulacak çalgı bağı, ileride yaşayacakları birey ilişkileri katkısızlamlaştıracaktır. Bebeklikten çısoy çocuk, kendini katkısızlıklı bir yetişhınç yapacak etkinliklerle tanışırken, müziğe özel bir ögönen verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği bayıla bayıla ekler. Dış cihan ile ilişkilerinde çalgı, onun ciğerin yararlı bir bildirişim kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her zaman boşlama edilen sistemli ve kapsamı geniş çalgı eğitimi, essah şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı ciğerin, fiziki ve ruhsal vürutimlerinde önemli bir destekten yoksun lafınmaktadır. Burada, hile bilimleri ve yabancı tat alma organı üzere derslerin çok önemli olduğunu bilici ve konuşma etkinliklerinin çocuğu “derslerinden kızılıkoyacağını” düşünen mader-babaların da, vukuf eksikliğinden meydana mevrut hataları vardır. Musiki eğitiminin, uzun dönemde bilimsel nitelikli saksıarı içindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç mabeyinştırmaya arz verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi