Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı olgunlaşmamış cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir olgunlaşmamış bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların evetşamlarına semt veren bir antraktç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanların kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar alelumum Burç Yorumları adı şeşnda mimarilır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri gibi zatî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında sadık adımları atmaları ciğerin tavsiyelerde bulunur ve yöntem gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun fail ayin burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak yer aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları oyun fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl içre hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanların hayatlarına semt veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kocaman taalluk göstermektedirler. Bununla birlikte astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, alelumum veladet haritası yorumlamak, kişilik analizi çıkarmak, aşk ve rabıta astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, dirimlik astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirimındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en anayasa görevlerinden biridir. Kişinin veladet tarihine, saatine ve yerine bakılırsa hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin muhakkak bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için daha çokça selen sahibi tamamlanmak istiyorsanız, birmebzul terimle kontralaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin ciğerin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi ciğerin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet tarihine bakılırsa belirlenir ve birmebzul kişiye bakılırsa kişilik ve gelecekteki vakalar için selen verebilir.

  2. Aslan ıtır: çoklukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlar ciğerin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Tevellüt haritasında Kamer’ın evetğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin romanesk yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı gibi evetşlakin şekline nişanlık paha.

Burç yorumlaması için çok çokça selen sahibi tamamlanmak ciğerin, astroloji terminolojisine aşina tamamlanmak önemlidir.

Had Mazmunı
Tevellüt haritası Bir kişinin veladet takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt takkadak yükselen burçtur. Kişinin kendini söylem etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için selen verir.
Natal harita Tevellüt andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirimındaki vakalar ve kişilik özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde deprem ederken bir gayrı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirimındaki etkilere nişanlık edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğmeseleimlere nişanlık edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak azıcık çaba gerektirse bile, sadık bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, ati tahmini ve daha dayanıklı çok süje için selen verme dair az çok bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan