Paylaşımlı hosting adı da kullanılmaktadır, bu tür sistemlerde biricik bir sunucu üzerinde, sunucunun bant degajeliği ve fiziksel gücüne göre çokça nüshada hosting barındırılabilir, kelam gelimi ortalama bir beyit elektronik beyinından oluşturulacak bir sunucu 100 pare linux hosting barındırılabilirken markalı ve sunucu olarak üretilmiş özel makinalarda sitelerin ölçün ve ali yoğunluklu olmadığını düşünürsek 1000’den çokça hosting hesabı açılabilir.

Co-Location / Takdimci Bulundurma
Bu hizmette hizmeti sunucu bant degajeliği evet da gidiş geliş, şayet varsa çarpıcılık ücreti şayet dileme ediliyorsa kurulum ücreti olarak gerçekleştirme edersiniz, kurulacak nominalm ve lisansların da ücretleri anlaşdamızlık rabıtlı olarak sizin katlamanız müstelzim ücretlerdir, bunun dışında fiziksel olarak sunucuyu çkırmızıışır durumda data centera doğrulama geçirmek durumundasınız.

Reseller / Bayi
Shared hosting / Ortaklaşa sunucularda da bu hizmet sunulabilir, temelinden almış olduğunız hosting paketi bayi paketi evet da reseller adı şeşnda bulunmakta ve yukarıda yazdığımız paylaşımlı hosting sunucularında kullanılmaktadır, burada biricik nüans size ilgili bir sınır dahilinde bir den çokça hosting hesabını kendi panelinizden kendi kendinize hevesliabilmenizdir.

Dedicated Hosting / Kiralık Takdimci
Bu hizmette dileme ettiğiniz sunucu anlaşmanıza rabıtlı olarak sizin adınıza gerçekleştirme edilir, temelı firmalar bu hizmetin anlaşmasını mukavelename bitiminde sunucunun size ilgili olacağı tahüdünü verebilirler, alışılagelen şartlarda fiziksel makinanın ortalama maliyetini ve buna rabıtlı olarak bant degajeliği ve çarpıcılık ücretini başkaca ödersiniz.

Virtual Dedicated Hosting / Mevhum Kiralık Takdimci
Bu hizmette dileme ettiğiniz sunucu anlaşmanıza rabıtlı olarak sizin adınıza fiziksel bir sunucu üzerinden menşe paylaşımı yöntemi ile katkısızlanmaktadır. Burada kullanacağınız menşe CPU, RAM ve HDD olarak size berlitilmekte ve fiziksel sunucu üzerinden size ayrılmaktadır.

hosting

sanal sunucu

reseller

tema