Fakat hesabınıza sürekli giriş yapan ve kovuşturulma fail biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çkızılındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir muayene de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturulma fail yakınlarımızdan muayene sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriyetle kullanıcı adınızı değişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Dikkatli bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde mahal saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Uymaçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriyetle Instagram bağlanaksı istediği kucakin şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir eş şifrenizi çdercetmek kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişuz farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Elbette Geri Cebinır?
Instagram hesabı çkızılınan ya da hacklenen zevat kucakin ne yazık ki çok bir küme metot bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok bir küme hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diye esasen değişik kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Reçete: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çkızılışın. Eğer şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi değişçiliktirin ve sadece arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Reçete: Instagram hesabınız çkızılındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram durum şifreniz değişçiliktiğinde veya kullanıcı adınız değişçiliktiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değişçiliktirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine tehlikesiz başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değişçiliktiren sen değilsen, hesabını güvene kızıl” ya da gâh “değişçilikikliği art kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız yalnız ekseriyetle saldırganlar e-posta adresini değişçiliktirdiği kucakin sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?